Хотел Услуга 7 Дена од 10 Дена од 14 Дена од
KING TUT RESOSRT HURGADA 4* All Inclusive 329 409 489
ROYAL STAR BEACH RESORT 4* All Inclusive 339 419 489
LE PACHA RESORT 4* All Inclusive 339 429 479
GRAND SEAS HOSTMARK 4* All Inclusive 349 419 499
MINAMARK BEACH RESORT 4* All Inclusive 349 449 499
SUNNY DAYS EL PALACIO 4* All Inclusive 359 439 519
SUNNY DAYS PALMA DE MIRETTE 4* All Inclusive 359 439 519
BELLA VISTA 4* All Inclusive 379 499 579
SEA STAR BEAURIVAGE 5* All Inclusive 389 499 589
AMWAJ BLUE BEACH RESORT & SPA 5* All Inclusive 399 499 599
PYRAMISA SHAL HASHEESH 5* All Inclusive 409 519 639
DESERT ROSE RESORT 5* All Inclusive 439 549 689
STEIGENBERGER AQUA MAGIC 5* All Inclusive 439 579 699
CARIBBEAN WORLD SOMA BAY 5 * All Inclusive 449 589 719
HILTON HURGADA RESORT 5* All Inclusive 459 579 739
LABRANDA ROYAL MAKADI 5* All Inclusive 459 589 739
SUNRISE HOLIDAYS RESORT 5* (Adults Only) All Inclusive 459 609 739
CLEOPATRA LUXURY BEACH RESORT 5* All Inclusive 469 609 769
CONTINETAL HOTEL HURGADA 5* All Inclusive 469 659 769
SUNRISE SELECT GARDEN BEACH RESORT 5* All Inclusive 479 649 779
OLD PALACE RESORT 5* Ultra All Inclusive 509 669 849
JUNGLE AQUA PARK 4* All Inclusive 549 719 919
ALBATROS PALACE RESORT 5* All Inclusive 579 769 989
JAZ MAKADINA 5* All Inclusive 579 849 989
MARRIOT RED SEA BEACH RESORT 5* All Inclusive 589 789 1019
ALBATROS CITADEL RESORT 5* All Inclusive 619 829 1069
ALBATROS WHITE BEACH 5* All Inclusive 629 849 1099
SUNRISE GRAND SELECT CRYSTAL 5* All Inclusive 629 849 1099
STEIGENBERGER AL DAU 5* All Inclusive 659 909 1149
PREMIER LE REVE 5* (Adults Only) Ultra All Inclusive 669 899 1179
BARON PALACE 5*DLX All Inclusive 919 1679 1179
* Цените во табелите се изразени во ЕВРА, а плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност од 62,0 ден за 1 ЕВРО
РАСПОРЕД НА ЧАРТЕР ЛЕТОВИ СО АВИОКОМПАНИЈАТА "AMC AIRLINES" (ПОНЕДЕЛНИК & ПЕТОК)
Летови во ПОНЕДЕЛНИК
Поаѓање од СКОПЈЕ 06:20 часот (AMV 1258)
Пристигнување во Хургада 09:25 часот
Враќање од Хургада 02:01 часот (AMV 1257)
Пристигнување во Скопје 05:20 часот
Летови во ПЕТОК
Поаѓање од СКОПЈЕ 06:20 часот (AMV 5358)
Пристигнување во Хургада 09:25 часот
Враќање од Хургада 02:01 часот (AMV 5357)
Пристигнување во Скопје 05:20 часот
*** Времињата на летови може да претрпат промени и истите мора да се проверат пред поаѓање.

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕ:

1. ден СКОПЈЕ – ХУРГАДА
Состанок на групата на аеродромот во Скопје 2 часа пред предвиденото време за лет. Директен лет за Хургада. Пристигнување на аеродромот во Хургада во утринските часови. Средба со претставниците на агенцијата и трансфер со автобус до резервираниот хотел. Превземање и сместување во собите според хотелски правила (по 14:00 часот).
од 2 до 6/9/10/13. ден ХУРГАДА
од 2 до 6/9/10/13. ден ХУРГАДА
Денови за одмор и уживање во убавините на Црвеното Море со престој во хотели (со услуги по сопствен избор од каталогот) лоцирани во туристичките хотелски зони на Хургада. Можност за факултативни екскурзии во организација на локалната партнер агенцијата (крстарење со брод; нуркање; пустинско сафари; посета на Луксор и / или Каиро, итн...).
7/10/11/14. ден ХУРГАДА – СКОПЈЕ
Одјавување и напуштање на собите до пладне, односно според правилата на хотелот по што завршуваат хотелските пансионски услуги. Слободно време за индивидуални активности до заминување на аеродромот во Хургада во вечерните часови. Предавање на багажот два часа пред полетување. Директен лет за Скопје. Пристигнување во Скопје во раните утрински часови (нраеднит ден).
ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
- 6, 9,10 или 13 ноќевања на база наведената услуга.
- Авионска карта на релација Скопје – Хургада – Скопје со можност за чекиран багаж
- Организиран трансфер аеродром – хотел – аеродром во Хургада
- Организација на аранжманот
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
- Аеродромски и административни такси во износ од 80еур (25еур за бебе до 1.99 год)
- Патничко здравствено осигурување
- Влезна виза за Египет - за МК пасоши се добива на лице место по пристигнување, потребни се 25усд, хотелска резервација и пасош со важност од минимум 6месеци.
- Хотелски услуги после одјавување на собите (*** хотелот има право да ги прекине All Inclusive услугите по времето предвидено за одјавување)
- Факултативни екскурзии и други индивидуални трошоци.
За резервација потребна е нерефундабилна уплата од 30% од вкупната цена, а до завршување на валидноста на актуелните ценовници треба да се затвори најмалку 50% од износот. Целосна доплата на аранжманот најдоцна 14 дена пред почетокот на аранжманските услуги.
Препорачуваме да ги проверите сатниците на полетување 24 часа пред објавеното – планирано време на полетување. Сите сатници-времиња во табелите се дадени во локално време. Организаторот не прифаќа одговорност за промени во сатниците кои се резултат на промени во редот на летање на авиопревозникот, или доколку истите настанат од причини кои не можат да се предвидат. Евентуалното пристигнување во хотелот по полноќ или во раните утрински часови се смета за реализирана услуга. За можните спорови ќе се применува важечката регулатива во авио сообраќајот.
ЗАБЕЛЕШКИ:
- Доколку не се оствари минималниот број на патници,организаторот го задржува правото да го откаже или да ја зголеми цената на аранжманот како и цените на факултативните излети.
- Организаторот на патувањето го задржува правото, во случај на промена на монетарниот пазар или промена на цените на сместувањето или на превозот, да ја промени и цената на аранжманот или да воведе задолжителна доплата.
- Краен рок за отказ на аранжманот од страна на организаторот е 7 дена пред патувањето
- Цените се однесуваат за сместување во стандардни соби. Поглед на море / базен / град... организаторот не може да гарантира, со исклучок во случаи кога постои доплата со која патникот си обезбедува поглед специфициран во ценовникот.
- Категоризацијата на хотелите е врз основа на категориите во договорот помеѓу организаторот на патувањето и локалниот партнер. Во случај на ненајавена промена организаторот не сноси одговорност. Видот и квалитетот на храната зависат од категоријата на хотелот и организаторот нема влијание на истата. Распределбата на соби во хотелот врши исклучиво рецепцијата по пристигнување во хотелот. Организаторот не може да влијае на спратот, позицијата на собата или големината на креветите, освен во случај кога се однапред дефинирани / објавени, или има доплата за истите.
- Помошните кревети се речиси секогаш со помали димензии од стандардните кревети. Некои од хотелите не нудат можност за дополнителен лежај/кревет (најчесто кога децата имаат бесплатно сместување), и во истите децата го делат лежајот со возрасните патници.
- За сместувањето на патниците задолжен е придружникот / представникот на групата. Еден хотелски ден како и услугите во истиот се смета од 14:00 час од денот на важоста на аранжманот, најдоцна до 12:00 часот на пладне на последниот ден на аранжманот, без разлика кога (во зависност од саатниците на летот, на кои организаторот не може да влијае) гостинот ќе влезе / излезе од хотелот. Секое користење на собите и услугите во хотелот, првиот ден пред 14:00 час / последниот ден по 12:00 час се подлежни на дополнителни трошоци кои ги наплаќа хотелот. За периодот од напуштањето на собите до моментот за трансфер до аеродром, секогаш се обезбедува простор за складирање на багажот.
- Организаторот го задржува правото на промени во програмата кои се однесуваат на распоредот на одредени содржини поради објективни околности.
- ФАКУЛТАТИВНИТЕ ИЗЛЕТИ не се составен дел на програмата за патување и претставуваат засебен договор помеќу патникот и организаторот на излетите – локалната агенција. Во деновите кога се организираат излети патниците може да се обратат на рецепцијата во сместувачкиот капацитет ланч пакет или ладен оброк.
Нагоре